zápis 2

24. října 2014 v 22:54 |  6. ročník
Ach Deníčku.... Ani jsem ti zatím z hradu nenapsala, což je špatný, protože se toho tolik stalo.
Začnu tedy od začátku.
Začátek roku probíhal jako každý jiný. Zařazování prváků, poznávání hradu, hlídání po večerkách... Jednoho večera však bylo něco jinak. A to to, že ukradli Uniterum.
Uniterum je jakýsi drahokam složený ze čtyř. A to z rubínu, emaraldu, safíru a turmalínu. Je to mocný drahokam, který byl něco jako základní kámen Bradavic. Každý kus kamene co je jinak barevný má svou charakteristiku. Ten kdo ten drahokam ukradl, tak má asi neuvěřitelnou moc. Ale na hrad to nemá moc dobrý vliv.
Po pár dnech co bylo uniterum odcizeno, na hradě se začal objevovat divný prášek a začalo se po hradě ozývat divné kvílení. Nelíbilo se mi to od začátku a tak jsem si teda začala věštit jestli mi koule ukáže něco málo. Ukázala mi něco, co nejsem schopná si sobě doložit tak, abych to pochopila a nebo tak, aby to nebylo moc drastické. V kouli se mi totiž objevily obrazce jako zabodávající se nůž, sekyra, svíčka s plamene, rostoucí strom a dokonce i smrtonoš. Bojím se toho. Asi se bude dít velká mela.
Vrtá mi to hlavou doteď, dokonce jsem to už i řešila s paní Senter a panem Torinsonem. Po pár hodinách mi od Johna přišla zpráva, že prý by se mnou chtěla mluvit Hayley(jedna holčina z Nebelvíru) o tomhle. Pan Thorinson se nás snaží dát do skupinky. S Hay jsem se pak bavila o všem co jsem věděla, ona mi dala taky nějaké informace co vyčmuchala, ale stejně to je málo. Ona měla teorii co to uniterum dokáže a já zase měla teorii, co by se mohlo stát, kdyby se uniterum vytratilo navždycky. Je to zapeklitý případ, sice si asi každý myslí, že všechno řeknu,a le asi nic moc říkat nebudu a budu pátrat sama, jako skupinka bychom byli až moc nápadní.
Asi den dva potom jsem s Alice zašla za Thorinsonem ohledně prášku, jestli už něco vykoumal a taky jsem se ho ptala jestli mám dvě prvačky, které jsem omylem pustila do naší koleje a při tom z ní nebyly, a to mi ještě lhaly že jo a ještě k tomu běhaly NAHÉ po škole. No tak jestli jim mám dát jenom trest a nebo jestli mám zažádat o stržení bodů. Nakonec by to byl jenom trest pokud by se dneska dostavily, což neudělaly.
Dneska jsme pak po obědě šli za Torinsonem s Johnem, prý s náma chtěl probrat ten prášek. Dělali jsme pokus. Udělal lektvar který reaguje snad na všechny látky, vypadal docela nechutně a jedovatě zeleně. Divný, že ten lektvar na ten prášek vůbec nereagoval, jako kdyby ten prášek vlastně nic nebylo. Ten lektvar reagoval i na vodu! Nevím co dělat, všechno mě začíná zmáhat. Možná je toho na mě moc, navíc, už ani Daro si se mnou nepovídá. Miluju ho, ale od poslední hádky která byla ani nevím proč se prostě všechno tak nějak vytratilo. Naše komunikování, usmívání se. Daro chtěl dokonce v jednu chvíli odjet z hradu pryč a nechat mě tu samotnou.
Teď už je ale noc a já všechno co vím říkám Ammy, teda alespoň velkou část, je další co se o tohle zajímá.
Sepsala bych toho víc, ale už mě bolí ruka, možná někdy příště něco dopíšu, tak dobrou deníčku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama